Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Giełda > Giełda towarowa

Lokaty promocyjne

Jeżeli chodzi o lokaty, to najbardziej atrakcyjne są one dla nowych klientów. Tego typu oferty kuszą, żeby przenieść swoje oszczędności do danego banku, konkurencyjnego.
Dla bankowców bardzo atrakcyjnymi klientami są osoby, które mają już spore oszczędności i lokują je na oprocentowanych kontach. Żeby nie zniechęcać do lokowania swoich oszczędności osób, które nie spełniają tych kryteriów dodamy, że nowi klienci, którzy chcą założyć swoje pierwsze lokaty również są mile widziani. Lokaty promocyjne zostały w rzeczywistości stworzone z myślą o klientach innych banków, których można skłonić do zmiany banku. Reklamując się w ten sposób, banki liczą na to, że po podpisaniu umowy, nowi klienci zostaną jakiś czas wierni swojemu nowemu bankowi i że będzie można ich zapoznać z resztą oferowanych usług.
Lokaty promocyjne w praktycznie każdym banku oferują wyższe oprocentowanie niż normalnie. Jest to oczywiste, że obowiązuje tylko przez okres obowiązywania tej promocji. Jeśli natomiast zauważymy w niektórych bankach oferty z oprocentowaniem o wiele większym od średniej, to powinniśmy znacznie uważniej przeczytać opis oferty. Nie dokładne zapoznanie się z ofertą, może spowodować, że będziemy mieć do czynienia z pułapkami. Może się zdarzyć, że wysoko oprocentowana lokata, jest lokatą krótkoterminową, że po dwóch miesiącach oprocentowanie mocno spada. Problemem może być również limit wpłaty, który w niektórych bankach ustalono na 10000 złoty. Warto więc dokładnie czytać wszystkie oferty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.