Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Kredyty > Łączenie pakietów

Słówko o kredytach

W dzisiejszych czasach, gdzie koszty życia idą coraz bardziej w górę a przychody nie są wystarczająco zadawalające, kredyty są jedyną szansą na zapewnienie sobie większych środków finansowych. Chociaż większość społeczności z nich korzysta, to czy tak naprawdę wiemy, czym będą kredyty?
Definicja encyklopedyczna mówi nam, że kredyty to nic innego jak odmiana pisemnej umowy. Jedną stroną jest instytucja finansowa, a drugą klient, który może być zarówno firmą lub osobą fizyczną. W sporządzonej umowie kredytowej musi być ustalony cel, okres obowiązywania, wysokość oprocentowania oraz forma spłaty rat i ich częstotliwość. Ważne jest, żeby zapamiętać to, że kredyty udzielić może tylko i wyłącznie bank. Pozostałe instytucje bankowe, mogą udzielać jedynie pożyczek, a te w ujęciu prawa finansowego, są inną organizacją działającą na innych warunkach.
Najważniejsze elementy, które charakteryzują kredyty to z całą pewnością terminowość, zwrotność oraz oprocentowanie. Wyróżnić możemy różnorodne kredyty. Dzielimy je przede wszystkim na gospodarcze, które dotyczą firm i kredytów dla osób fizycznych. Najpopularniejsze kredyty gospodarcze, to oczywiście obrotowe i inwestycyjne. Należy zauważyć, że kredyty nie tylko są jedynym wyjściem dla Polaków ale przede wszystkim zaciągają zobowiązania na dziesięciolecia. Spłaty tych kredytów są najważniejszym elementem przychodu banków. Warto zauważyć, że kredyt dodatkowo pełni bardzo istotną funkcję na rynku, jeżeli chodzi o wykorzystanie instrumentów finansowych. Mianowicie pozwala on na wprowadzenie pieniądze do obiegu, dzięki czemu będzie łatwiej dostępny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.