Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Pieniądze > Wynajem mieszkania

Wycieczki zagraniczne

Popyt na wyjazdy zagraniczne osłabł w listopadzie o prawie 15 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak się okazuje był to największy procentowy spadek od początku 2012 roku. Sprzedaż zagranicznych wyjazdów spada i jest coraz dalej od oczekiwań biur podróży.
W sezonie letnim nie było najgorzej, jednak sprzedaż wyjazdów zimowych przebiega kiepsko. Jak na razie liczba klientów w ujęciu rocznym jest mniejsza o 4 procenty. Największy spadek zanotowano w przypadku wycieczek samolotowych, bo aż przeszło dziewięć procent. Natomiast znacznie mniej bo dwu procentowy spadek zanotowały wyjazdy autokarowe. Niespodziewanie wzrosła liczba osób wyjeżdżających własnym samochodem o prawie dziewięć procent, chociaż to nie zdołało odwrócić negatywnej opinii o wyjazdach zagranicznych. Dla biur podróży problemem może być również kurs złotego, który jest ciągle niestabilny i ciężko dokładnie wkalkulować wszystkie koszty. Frustrujące może być dla biur fakt, że mijający rok, mimo wielu niepowodzeń firm, był całkiem niezły.
Sprzedaż ofert na najbliższe lato również nie zapowiada się w kolorowych barwach. Patrząc na statystyki sprzed roku, to aktualnie liczba wykupionych rezerwacji zmalała o prawie 19 procent, a liczba klientów spadła o niecałe 15 procent. Widać, że przyszły rok nie będzie już tak dobry. Kiepskie wyniki sprzedaży wycieczek z oferty zimowej, może zapowiadać, że w branży wycieczek szykuje się bessa. Popyt na wycieczki na pewno będą osłabiać nadchodzące kłopoty gospodarki. Perspektywa spadku dochodów czy utrata pracy, będą zniechęcać ludzi do wyjazdów zagranicznych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.