Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Gospodarka > Gospodarka leśna

Wirtualne płatności

Już 3,8 mln Polaków płaci tylko i wyłącznie za pomocą Internetu czy też aplikacji mobilnych. Internet zmienia zwyczaje kupujących na całym już świecie, już nie tylko w sprawie zakupów. Coraz częściej chodzi także o usługi finansowe.
Z badania TNS Polska na zlecenie serwisu waluto mat.pl wynika, że już co ósmy Polak w wieku powyżej 15 lat zrezygnowałby z gotówki na rzecz płatności internetowych i mobilnych. Już co piąta osoba w wieku 20-39 lat opowiada się za płatnościami mobilnymi. Natomiast 10 procent Polaków uważa, że tradycyjne banki i kantory przestaną istnieć. A prawie połowa z nich jest zdania, że czas płatności gotówką odchodzi w przeszłość.
Dla większości osób przelewy Internetowe czy e-wymiana to standard, bez którego nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Jednak ekonomiści sceptycznie do tego podchodzą. Ich zdaniem nie wszystko jest możliwe do zrealizowania w wirtualnym świecie. Jednak liczba zwolenników jest spora, a przykładem mogą być chociażby serwisy umożliwiające wymianę walut. W Polsce jest ich już około 30, a za ich pośrednictwem realizowane są transakcje liczone w miliardach złotych rocznie. Osoby korzystające z tego typu serwisów mogą jeszcze oszczędzić kilka procent. Również na rynku handlowym widać zmiany, coraz więcej sklepów prowadzi sprzedaż wyłącznie w Internecie. Co do płatności wirtualnych, to systemy e-przelewów mają ogromne grono zwolenników.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.