Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Pieniądze > Minusy wspólnego konta

Świąteczne prezenty

Zbliża się okres świąteczny, więc dużo osób odwiedzi sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich bliskich. W tym roku Polacy, mimo panującego kryzysu planują wydać na świąteczne podarunki 7,3 mld zł. Co ciekawsze prawie 1 mld zł w sklepach internetowych. Sprzedaż w święta to niezły biznes, na którym można zarobić duże pieniądze.

Z badań przeprowadzonych dla sklepu internetowego Allegro wynika, że aż 77 procent ankietowanych ma zamiar kupna prezentów. W porównaniu z zeszłym rokiem, to w tegoroczne święta mniej Polaków chce kupić prezenty. Przed rokiem było ich 77 procent, a w 2007 roku 87 procent. t Po tych wynikach łatwo zauważyć kryzys, z roku na rok coraz mniej ludzi pragnie wydawać pieniądze na prezenty. Polacy deklarujący zakup prezentów wydadzą średnio 340 zł więcej niż w 2011 roku (325 zł). Najwięcej ludzi prezenty zakupi w hipermarketach oraz w wielkich centrach handlowych, a najczęstszym prezentem będą kosmetyki, słodycze, książki oraz zabawki. Dodatkową ciekawostką jest to, że aż 39 procent kupionych prezentów jest nietrafne.

Prezenty najczęściej kupują przede wszystkim osoby w wieku 20 – 49 lat, mieszkańcy dużych miast, gospodarstwa domowe, z wykształceniem średnim i wyższym oraz korzystające z Internetu. Natomiast mieszkańcy wsi, z wykształceniem podstawowym i powyżej 60 roku życia w większości nie planują kupna prezentów. Mimo tych wszystkich statystyk, to Polacy wydają coraz więcej na święta. Łatwo to zauważyć chociażby na serwisie aukcyjnym Allegro, gdzie w ciągu minuty wystawiane są średnio 500 – 600 aukcji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.