Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Ekonomia > Metody badawcze ekonomii

Sklepy internetowe

Z  najnowszych przeprowadzonych badań wynika, że firmy handlujące w sieci są oceniane coraz wyżej i przodują w zestawieniach. Serwis aukcyjny Allegro jest najlepiej ocenianą firmą, która handluje w sieci. Nie tylko w naszym kraju na szczycie znajdują się spółki internetowe, ale również w większości innych państw przodują one w zestawieniach.

W ostatnich latach branża handlowa zmienia się w bardzo szybkim tempie. Obowiązujący kiedyś podział na różne segmenty, takie jak hipermarkety czy mniejsze sklepy dzisiaj już prawie nie istnieje. Do tego w dzisiejszych czasach, konkurencją dla sklepów działających t w tradycyjny sposób, są firmy internetowe. Wiadomo, że w e-sklepach jest większy wybór, zakupy można robić bez wychodzenia z domu a kurier sam dowiezie zrobione zakupy.

Z badania przeprowadzonego przez firmę OC&C wynika, że w Polsce liderem jest serwis aukcyjny Allegro, a kolejnym sklepem internetowym jest dopiero na 12 miejscu Merlin. W naszym kraju jeszcze nie widać tak dużej dominacji segmentu internetowego jak w innych państwach. W USA w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenianych sklepów internetowych znajduje się aż cztery serwisy, a w Niemczech, Francji oraz Chinach po trzy. Widać jeszcze, że Polska jest jeszcze trochę w tyle, ale można przypuszczać, że w najbliższym czasie nastąpi przełom w otwieraniu sklepów internetowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.