Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Finanse > Lokaty promocyjne

Sbierbank

German Gref, prezes rosyjskiego banku zdradził swoje plany. Instytucja finansowa bierze teraz na celownik Polskę i chce otworzyć u nas w kraju swe oddziały. Sbierbank jest największym depozytowym bankiem w Rosji.

Prezes banku oświadczył, że bank za kilka lat, chce zainwestować się aktywami w Polsce. German Gref mówił już o tym na spotkaniu z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Oddział w Europie Środkowo-Wschodniej Sbierbank tworzy na bazie przyjętego w tym roku austriackiego Volksbank International (VBI). Rosyjski bank na początku tego roku kupił 100 procent akcji VBI za 505 milionów dolarów. Ma on 291 oddziałów w Bośni i Hercegowinie, l Węgrzech, Chorwacji, Słowacji, Słowenii czy Serbii. Jest również obecny na Ukrainie oraz dysponuje licencją bankową w Austrii. Jego aktywa na dzień 30 czerwca 2011 roku wynosiły 9,4 mld euro.

W ciągu trzech najbliższych lat, celem prezesa Sbierbanku jest stworzenie silnej międzynarodowej platformy. Kupili bardzo tanio trudne aktywa w Europie Wschodniej, lecz nie są one dochodowe, więc w ciągu najbliższych trzech lat chcemy je wyprowadzić na plus. German Gref dodaje, że uzyskali już obecność prawie we wszystkich krajach Europy, za wyjątkiem Polski. Jednak do naszego kraju zaczną spoglądać, gdy zakończą budowę całej międzynarodowej platformy. Określili jasną strategie swojej obecności w Europie, celem średnioterminowym jest jeszcze obecność w dwóch krajach – w Polsce oraz Turcji. To są dwa rynki, które bardzo interesują szefa Sbierbanku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.