Jesteś tutaj: zmianywpodatkach.com.pl > Gospodarka > Reklama dźwignią handlu

Droga do stabilnego systemy bankowego

Często w ostatnich latach słyszymy o problemach wielkich banków i wysiłkach rządów i banków centralnych zmierzających do ich ratowania. Droga do stabilnego systemy bankowego Działania te tłumaczone są, między innymi, chęcią zapobieżenia katastrofie całego systemu finansowego. Uzasadnienie to niestety nie jest pozbawione podstaw.

System bankowy funkcjonujący w oparciu o zasadę rezerwy cząstkowej jest ze swej natury nieustannie zagrożony upadkiem. Droga do stabilnego systemy bankowego Sytuacja byłaby inna, gdyby banki działały na zasadzie stuprocentowej rezerwy, albo przynajmniej utrzymywały wysoki poziom rezerw.

Problem w tym, że mogłoby to się wiązać ze spadkiem ich atrakcyjności dla klientów. Ten tekst wyjaśni, dlaczego mógłby pojawić się taki problem oraz jak można mu zaradzić, a także podejmie próbę odpowiedzi na pytanie, Droga do stabilnego systemy bankowego czy system bankowy może przekształcić się w kierunku funkcjonowania na stabilniejszych podstawach bez wprowadzania nakazów w odniesieniu do poziomu rezerw i jak można temu dopomóc.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.