Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Kredyty > Decyzja kredytowa i jej zmiana

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość jest coraz groźniejsza, a ataków coraz więcej. Niestety 84 procent firm nie jest świadoma tych zagrożeń z sieci. Przestępczość w Internecie jest coraz większym zagrożeniem dla światowej gospodarki.

Na bazie ankiet przeprowadzonych wśród 250 największych światowych korporacji, powstał raport z którego wynika, że do wzrostu zagrożeń ataków w sieci przyczyniła się duża popularyzacja urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Większość pracowników obsługuje swoje konta bankowe lub pocztę firmową właśnie na telefonach bądź tabletach. Występuje również coraz większa integracja z procesów biznesowych z Internetem, po to, żeby ułatwić życie klientom. To są tylko nieliczne przykłady, które mogą nasilać ataki hakerów. Niestety nie wystarczą już zwykłe zabezpieczenia, trzeba więc wydawać koleje pieniądze, żeby temu zapobiegać.

Tylko 16 procent ankietowanych rozumie zagrożenia związane z aktywnością w sieci i aktywnie monitoruje zagrożenia. 25 procent stwierdziło, że w ostatnim roku były duże wycieki danych z zewnętrznych organizacji, a praktycznie całość odpowiadających były atakowane więcej niż jeden raz. Natomiast 31 procent badanych zostało dotkniętych atakami wewnątrz firmy. Najczęściej przedmiotami ataków są firmy z branży energetycznej, finansowej lub medycznej. Firmy powinny aktywniej i przede wszystkim na bieżąco prowadzić działania zabezpieczające. Nie można spoczywać na laurach, firmy muszą liczyć się z tym, że będą ponosić ciągłe koszty na przystosowanie się do nowych warunków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.