Jesteś tutaj: finansmarket.com.pl > Ekonomia > Jak pokonać kryzys na rynku nieruchomości

Bank Japonii pomaga giełdom

Pierwsze dwie sesje tego tygodnia upłynęły pod znakiem niewielkich zmian indeksów oraz stosunkowo niewielkiej aktywności inwestorów. Inwestorzy czekali na impuls, który potwierdzi, że nadszedł czas zakupów. Początek dnia na warszawskiej giełdzie na to nie wskazuje. Wskaźnik 20 największych firm naszego parkietu zyskał na starcie zaledwie 0,2 proc. Po ponad godzinie handlu WIG20 zyskuje 0,52 proc., indeks szerokiego rynku rośnie o 0,47 proc. a mWIG40 i sWIG80 o 0,34 proc.
Spośród polskich blue chipów najmocniej zyskują walory GTC + 3,92 proc., na przeciwnym biegunie plasują się akcje TPSA -0,30 proc. Akcje borykająca się z problemami firmy budowlanej Polimex-Mostostal po informacji o planowanej emisji akcji zyskują 3,45 proc. Uwagę inwestorów przyciąga też Eko Holding, Mid Europa złożył największym akcjonariuszom propozycję zakupu akcji. Kurs rośnie o 9,87 proc.
Bank Japonii rozszerzył program skupu obligacji o 10 bln jenów. Ma być to odpowiedź na zagrożenia jakie płyną ze światowej gospodarki. Nikkei 225 zyskał prawie 1,2 proc. Kospi zwyżkował o 0,15 proc. Po dwóch dniach osłabienia złotego, dziś początek dnia przynosi aprecjację naszej waluty. Dolar amerykański jest wyceniany na 3,14 zł czyli o 0,4 proc. mniej niż wczoraj. Z kolei euro kosztuje 4,11 zł i jest to 0,2 proc. mniej niż wczoraj.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.