Jesteś tutaj: zmianywpodatkach.com.pl > Biznes > Ceny paliw powinny spadać

Austriacka obrona euro

Teoretycy szkoły austriackiej skupili swoje wysiłki na opracowaniu systemu monetarnego idealnego dla gospodarki rynkowej. Austriacka obrona euro Na poziomie teoretycznym opracowali całościową teorię cyklu koniunkturalnego, która wyjaśnia, w jaki sposób ekspansja kredytowa niepoparta realnymi oszczędnościami przeprowadzana przez banki centralne za pośrednictwem systemu rezerwy cząstkowej generuje cykle gospodarcze.

Na poziomie historycznym opisali spontaniczną ewolucję pieniądza oraz to, w jaki sposób interwencja państwa wspierana przez potężne grupy interesu oddaliła nas od wolnego rynku i wypaczyła naturalną ewolucję instytucji bankowych. Na poziomie etycznym przedstawili ogólne wymagania prawne oraz fundamentalne zasady prawa własności dotyczące kontraktów bankowych, Austriacka obrona euro które stanowią istotę gospodarki rynkowej i są niezbędne do jej właściwego funkcjonowania.

Ze wszystkich wspomnianych wyżej analiz teoretycznych wynika, że współczesny system monetarny i bankowy jest niezgodny z prawdziwie  wolnym rynkiem, posiada wszystkie wady zidentyfikowane przez teoremat o niemożliwości socjalizmu oraz jest źródłem nieustannej niestabilności finansowej i zaburzeń gospodarczych. Austriacka obrona euro W związku z tym konieczna jest głęboka reforma światowego systemu finansowego i monetarnego tak, aby pozbyć się przyczyn nękających nas problemów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.